Web Tasarım

Web Tasarım

Web sitesinin arama motorlarında erişilebilirliğini sağlamakta olan, ürün ve hizmetleri tanıtan, ana hatları ile kişi ve kurumları yansıtan metin ile grafiklerin bir araya getirildiği çalışmaya web tasarımı denmektedir. Kısa tanımı ile ise kurumların ve kişilerin dijital ortamda görünen yüzü anlamına gelmektedir. Web tasarımı, günümüzde çok önemli bir yere sahiptir. Yaşadığımız dijital çağ sebebi ile insanlar bir ürün ya da hizmet almadan önce mutlaka arama motorlarında firma, kişi, ürün ya da hizmetlere yönelik arama yapmaktadırlar. Bu noktada karşılarına çıkan web sayfasının tasarımının da aramayı yapan kişiyi tatmin edici olması son derece önemlidir. Ürün ya da hizmeti arama motorlarında arayan kişilerin, bağlantılı web sayfalarında firmaya ilişkin ilk izlenimlerini edinmekte ve bu durumda satın alma sürecini etkilemektedir.

Web Tasarımın Unsurları

Web sayfasında o sitenin kalitesini belirlemekte olan önemli unsurlar bulunmakta olup, ilk olarak görsel açıdan dikkati çeken unsurlar bulunmaktadır. Ayrıca özgünlük, güvenlik ve içerik gibi unsurlarda web sitesinin kalitesini etkilemekte olan önemli özellikler arasında yer almaktadır. Web sitesinde kullanılmakta olan metinlerin ve grafiklerin gözü yormayan bir formata sahip olması ve belirli bir düzene sahip olması gerekmektedir. Web sitesi içerisinde aranan bilgiye hızlıca ulaşabilmek adına düzen önemlidir ve bu özellik aynı zamanda kullanıcının web sitesinde kalma süresini uzatmaktadır. Bir web sayfasında düzen ne kadar önemli ise renk kullanımı da o denli önemlidir. Çünkü web sayfalarında kullanılmakta olan renkler her ne kadar isteğe bağlı olsa da kurumsal kimliği ve marka imajını yansıtan renklerden yana tercih yapılması gereklidir. Ayrıca web sitesinin tasarımında sayfanın açılma hızını olumsuz yönde etkilemeyecek fotoğraf, simge, logo ya da grafiklerin kullanılması son derece önemlidir.

Profesyonel Web Tasarım

Dijital ortamda bulunmak istediği yerde yerini almak isteyen kurum ve kişiler adına uzmanlarca yapılan çalışmalar bütününe profesyonel web tasarımı adı verilmektedir. Profesyonel web tasarımı hizmeti almak ise firmaları çevrimiçi olarak benzersiz gösterdiği kadar güvenilir de kılmaktadır. Günümüzde web sitelerinin önemi artmakta ve profesyonel web tasarımı hizmeti sayesinde yalnızca ulusal değil aynı zamanda uluslararası müşterilere de eşit uzaklıkta bulunmak mümkün olabilecektir. İhtiyaç duyabileceğiniz bu hizmet için firmamızı güvenle tercih edebilirsiniz.

Web Tasarım İnnarge
Menü